סקס בהריון

סקס במהלך ההריון הוא נושא שלזוגות רבים יש שאלות לגביו. חשוב לציין שברוב ההריונות הבריאים, סקס בטוח. עם זאת, יש לנקוט באמצעי זהירות מסוימים כדי להבטיח את שלומם של האם והתינוק.

בראש ובראשונה, חשוב להתייעץ עם הרופא שלך לגבי כל דאגה או הגבלה לגבי פעילות מינית במהלך ההריון. הוא עשוי לייעץ לא לקיים יחסי מין במקרים מסוימים, כגון אם קיים סיכון ללידה מוקדמת או שליה מקדימה.

במהלך השליש הראשון, נשים רבות חוות בחילות בוקר, עייפות ושדיים רגישים שעלולים להפוך את המין לפחות נוח. אך ככל שההריון מתקדם והתסמינים הללו שוככים, נשים רבות מדווחות על רצון מוגבר לפעילות מינית.

זוגות יכולים להמשיך לקיים יחסי מין לאורך כל ההיריון, אך יתכן ויצטרכו להתנסות בתנוחות שונות כדי למצוא תנוחה נוחה. בדרך כלל, מומלצות תנוחות המאפשרות לאישה לשלוט בעומק החדירה, כגון אישה על הגב או זו לצד זה.

כמו כן, חשוב לציין כי שפיכה אינה פוגעת בתינוק. במהלך קיום יחסי מין, צוואר הרחם אטום על ידי פקק ריר, המונע מזרע להיכנס לרחם.

לסיכום, סקס במהלך ההריון הוא בדרך כלל בטוח עבור רוב ההריונות הבריאים, אבל חשוב להתייעץ עם הרופא שלך ולהקשיב לגוף שלך. מציאת תנוחות נוחות ונקיטת אמצעי זהירות יכולים לעזור להבטיח חוויה מינית בטוחה ומהנה לשני בני הזוג במהלך התקופה המיוחדת הזו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top